Strona główna
Wybierz dział:

 Kraj
  - polityczne
  - lokalne
  - społeczne
  - kryminalne
 Swiat
 Gospodarka
 Internet
 Nauka
 Kultura
 Obyczaje
 Sport
 Zdrowie
 Monitor
 Forum
 O nas  Tygodnik Kulturalny numer 39.


IX Konkurs Teatrów Ogródkowych w Dolinie Szwajcarskiej


W legendarnej Dolinie Szwajcarskiej na warszawskim Mokotowie odbywa się w plenerze IX Konkurs Teatrów Ogródkowych. Dzięki temu przywrócona została tradycja kulturalna Doliny.

U zbiegu Alej Ujazdowskich i ulicy Chopina oglądamy teatry państwowe i prywatne ze stolicy i innych miast. Konkurs jest zresztą otwarty także dla zespołów zagranicznych.

O miejscach poprzednich prezentacji czytaj w poprzednim „Tygodniku Kulturalnym” - patrz link poniżej.

Na widowni Kawiarni w Dolinie Szwajcarskiej zasiada trzysta osób.

Dyrektorem i szefem artystycznym konkursu KTO jest Andrzej Tadeusz Kijowski, do jury zaproszono ponownie doświadczonych i wybitnych artystów teatru: Barbarę Borys-Damięcką (przewodnicząca), Zofię Kucównę i Adama Kiliana oraz Dorotę Wyżyńską z „GW”. Nagrody przyznają dyrektor dzielnicy oraz ministerstwo kultury i starostwo.

Przedstawienia odbywają się dwa razy dziennie: pierwsze rozpoczyna się o godzinie 19.00, kolejne – o 20.15; spektakl może zgodnie z regulaminem trwać nie dłużej niż godzinę.

W poniedziałek 24 lipca zobaczymy „Dziennik lekcyjny” Jary Cimrmana, następnie „Się kochamy” Murraya Schisgala – obie inscenizacje w wykonaniu Teatru Tradycyjnego z Krakowa.

Głównymi dobrodziejami KTO są instytucje samorządowe Warszawy; organizatorem jest firma Media AtaK e-mail: ogrodki@polbox.com

Bilety na dwa przedstawienia – 10 zł, wejściówka – 5 zł.

Wcześniej na naszych stronach:
 (13-07-2000) IX Konkurs Teatrów Ogródkowych w Dolinie Szwajcarskiej
Anna Markowska bwojciec