Strona główna
Wybierz dział:

 Kraj
  - polityczne
  - lokalne
  - społeczne
  - kryminalne
 Swiat
 Gospodarka
 Internet
 Nauka
 Kultura
 Obyczaje
 Sport
 Zdrowie
 Monitor
 Forum
 O nas  Tygodnik Kulturalny numer 40.


IX Konkurs Teatrów Ogródkowych w Dolinie Szwajcarskiej


W obrosłej tradycją kulturalną i rozrywkową Dolinie Szwajcarskiej na Mokotowie w Warszawie trwa ciągle plenerowy IX Konkurs Teatrów Ogródkowych. Przedstawienia odbywają się dwa razy dziennie we wszystkie poniedziałki lipca i sierpnia.

Do konkursu mogły się zgłaszać zespoły prywatne i państwowe zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

W poniedziałek 31 lipca najpierw Teatr 2. Strefa z Warszawy pokaże spektakl pt. „Zależy kiedy” Davida Ivesa, potem Teatr Luka z Bielska-Białej przedstawi „Szopkę Don Cristobala” Federica Garcii Lorki.

Przedstawienia rozpoczynają się o godzinie 19.00, kolejne – o 20.15. Bilety na dwa przedstawienia – 10 zł, wejściówka – 5 zł.

Dolina Szwajcarska jest położona u zbiegu alej Ujazdowskich i ulicy Chopina. Tutaj konkurs ulokowano po raz drugi. Każdorazowo spektakl w kawiarni Szwajcarskiej może oglądać trzysta osób.

Dyrektorem i szefem artystycznym konkursu KTO jest Andrzej Tadeusz Kijowski, do jury zaproszono ponownie doświadczonych i wybitnych artystów teatru: Barbarę Borys-Damięcką (przewodnicząca), Zofię Kucównę i Adama Kiliana oraz Dorotę Wyżyńską z „Gazety Wyborczej”. Nagrody przyznają dyrektor dzielnicy oraz ministerstwo kultury i starostwo.

Głównymi sponsorami KTO są instytucje samorządowe Warszawy; organizatorem jest firma Media AtaK e-mail: ogrodki@polbox.com

Wcześniej na naszych stronach:
 (20-07-2000) IX Konkurs Teatrów Ogródkowych w Dolinie Szwajcarskiej
 (13-07-2000) IX Konkurs Teatrów Ogródkowych w Dolinie Szwajcarskiej
Anna Markowska bwojciec